BIEDRĪBAS ORGANIZĒTIE PASĀKUMI

Latvijas Čempionāts MTB XCE 2023 / LRF MTB Augstākā kat. (ATCELTS)

30-07-2023

Svētdien, 30.jūlijā, pirmo reizi Latvijas riteņbraukšanas vēsturē tiks izcīnīts Latvijas Čempiona tituls tādā aizraujošā un interesantā kalnu riteņbraukšanas disciplīnā, kā "eleminators" jeb latviski sauktos "izslēgšanas turnīrs", pēc UCI klasifikācijas "XCE"
Zīmīgi, un vēsturiski, ka šie pirmie Latvijas XCE čempionu tituli tiks izcīnīti tieši Līvānos, jaunizveidotajā Grīvas aktīvās atpūtas parkā. Šīs ir Latvijas augstākās kategorijas riteņbraukšanas sacensības. Tāda līmeņa pasākums Līvānos notiks pirmo reizi.
Sacensībās tiks izcīnīti Čempionu tituli atsevišķi sievietēm un vīriešiem. Sacensībās piedalīties var dalībnieki kas dzimuši 2006.gadā un vēlāk. lai sacensības padarītu vēl interesantākas un aizraujošākas, tiks izcīnīti arī labāko XCE velobraucēju tituli atsevišķās vecuma grupās. Lai gan pretendēt uz Lavijas Čempiona titulu varēs tikai Latvijas Riteņbraukšanas Federācijas licencēti sportisti, organizatori, lai sacensības padarītu pieejamākais plašākam dalībnieku pulkam un vairāk ieinteresētu cilvēkus nodarboties ar šo aizraujošo sporta veidu - riteņbraukšana, ir izveidojuši arī atvērtās, jeb OPEN grupas jebkuram kas vēlas izmēģināt šo sporta veidu. Jaunajiem riteņbraucējiem, iesācējiem tā būs vienreizēja iespēja startēt kopā ar Latvijas riteņbraukšanas līderiem.
Sacensību trase būs tikai 1,5 km gara. No sākuma visi dalībnieki startēs kvalifikācijas sacensībās, ar individuālo startu, ik pēc 30 sekundēm viens aiz otra, atsevišķi sievietes un vīrieši. 32 dalībnieki ar atrākajiem sacensību laikiem, pēc noteiktas formulas sadalīsies 4 sportistu grupās, Kas sāks startu pamatsacensībās sākot ar 1/8-daļ finālu. No katras grupas 2 labākie tiek nākošajā kārtā. Un tā ... 1/4-daļ fināls, 1/2 (pusfināls), mazais fināls (no 5.-8.vietai) un lielais fināls (1.līdz 4.vieta)
Aicinām sacensības apmeklēt arī skatītājiem. Skatītājiem no malas būs interesanti pavērot, kā riteņbraucēji pārvarēs Grīvas parkā izbūvētos šķēršļus ... kur parastam cilvēkam liekas ka ar kājām grūti pat pāriet!
Tā kā sacensības atbalsta arī Līvānu pašvaldība, tad līvāniešiem dalība tajās būs BEZMAKSAS! Aicinu nekautrēties un izmantot šo lielisko iespēju!

VIZUĀLĀ INFORMĀCIJA