Livelo Kauss XC 2010 ir noslēdzies

Ir noslēgušās velosacensības "Livelo Kauss XC 2010" kas norisinājās Pļaviņu novadā, Cigoriņa kalna pakājē. Kopā uz sacensībām bija pieteikušies 105 dalībnieki, no kuriem 8 startā nestājās, 13 izstājās, bet finišu veiksmīgi sasniedza 84 dalībnieki. Plašāku atskaiti par pasākuma norisi lasiet tālāk ...

Pēc ilgā vēsā laika perioda, 27.jūnijs sagaidīja dalībniekus ar siltu un saulainu laiku ... kas priecēja gan pasākuma dalībniekus un liekas arī Cigoriņa kalnu 01 ... gan arī tā skaisto apkārtni 02

Pasākuma dalībniekus pirms starta izklaidēja 03bet pēc starta, sacensību norisi aizrautīgi komentēja Kaspi4 04

Pirms sacensību sākuma notika arī "svara vērotāju" konkurss 05, kurā tika noskaidroti sacensību dalībnieku gan vieglākie, gan smagākie velosipēdi. Pirmo vietu un līdz ar to vieglākā velo īpašnieka titulu nekādi nevarēja padalīt Salvis Ļūļaks un Rinolds Skirjus, jo abu velo svars bija līdzīgs 10,05 kg. Savukārt smagāko velosipēdu īpašnieki: Ivars Gruduls, Emīls Balodis un Juris Upītis 06 tika apbalvoti ar veicināšanas balvām.

Kopā uz sacensībām bija pieteikušies 105 dalībnieki, no kuriem 8 acīmredzot nobijās ... un uz starta neizgāja, 13 drosmīgi startēja ... taču dažādu iemeslu dēļ nefinišēja. Bet finišu veiksmīgi sasniedza 84 dalībnieki07

Un trase jau arī nebija no vieglajām ... Cigoriņa kalns prasīja daudz enerģijas spēka un izturības 08 ... un karstais laiks šīs grūtības tikai pastiprināja 09. Cigoriņa virsotnē muzicējošais atraktīvais akardeonists 10 visiem spēkiem centās uzmundrināt virsotni sasniegušos sportistus ... un mudināt tos doties nākamajā aplī. Arī nobraucieni bija gana tehniski sarežģīti un bīstami. Ne visiem sanāca gluži bez pūlēm tos veikt 11. Neiztika arī bez nelielām traumām, pārsvarā nobrāzumiem. Dažādu medicīnisko palīdzību, dežūrējošajai ātrās palīdzības brigādei kopā tika lūguši 6 dalībnieki.

Sacensību jaunākie dalībnieki, 1998.-1996.gadā dzimušie zēni un meitenes, kā arī visi tie dalībnieki, kas vēl nebija gatavi mesties pretī īstam izaicinājumam - veikt garo 4 apļu distanci, devās 20 km garajā 2 apļu distancē.

Meiteņu grupā gan nevienas drosmīgas dalībnieces neatradās ... tāpēc kauss palika organizatoru īpašumā.

Iesācēju rindās pats ātrākais izrādījās Uldis Borskis no Pļaviņām

Zēnu grupā uzvarēja Roberts Birkants no Rīgas 12

Pārējie sacensību dalībnieki startēja 40 km garajā 4 apļu distancē

Jauniešu grupā labāko rezultātu uzrādīja Didzis Krogzems, NN Sporta klubs, Rīga 13

Savukārt jaunietēm nepārspēta palika, un nu jau otro gadu pēc kārtas Livelo Kausu ieguva Madara Fūrmane no Valmieras 14

Madara izcīnīja uzvaru arī distances vērtējumā starp sievietēm15, atstājot aiz sevis Andu Savļenko un Inesi Zvirgzdiņu

No jaunietēm vēl jāatzīmē Lija Laizāne, kas no sākuma, tā treniņa nolūkā, ar velosipēdu atminās no Rīgas (~ 100 km) ... tad nostartēja sacensībās 40 km distanci un izcīnīja otro vietu savā grupā. Lija tika apbalvota ar speciālbalvu no veloveikala "Veloprofs".

Junioru grupā Livelo kausu izcīnīja Aleksandrs Patrijuks no Pļaviņām 16

Vīriešu (U23) grupā labākais bija Trek - Philips komandas braucējs Toms Knostenbergs no Rīgas 17

Starp 1987. līdz 1981.gadā dzimušajiem vīriešiem nepārspēts palika un Livelo kausu izcīnīja Mārtiņš Sārs no Madonas (NN Sporta klubs) 18

Sieviešu grupā konkurence galīgi izpalika. Startēja tikai viena dalībniece - Inga Ērgle no Smiltenes 19, kura arī protams ka uzvarēja savā vecuma grupā un ieguva Livelo kausu

Savukārt starp sievietēm meistarēm konkurence bija nedaudz lielāka. Uzvarēja Anda Savļenko no Kuldīgas (NN Sporta klubs) 20

Vīriešu meistaru grupa bija ar visvairāk dalībnieku pārstāvēta. Uzvarēja šīs grupas neapšaubāms favorīts, Trek - Philips velokomandas pārstāvis Raivis Zīmelis 21. Raivis uzrādīja arī absolūti labāko laiku distances vērtējumā, par 3 minūtēm un 42 sekundēm apsteidzot 2.vietas ieguvēju Tomu Knostenbergu, un par 4 minūtēm 29 sekundēm apsteidzot 3.vietas ieguvēju Mārtiņu Sāru.

Pietiekami kupli pārstāvēta bija arī Veterānu grupa vīriešiem. Uzvarētājs - Agris Kalējs no komandas Velobiķeri 22

Visi velosacensību dalībnieki, kā arī to atbalstītāji, pēc karstā finiša varēja nobaudīt auksto zupu ar karstu kartupeli un maizes grauzdiņiem 23 ko bija pagatavojuši Līvānu velokluba atbalstītāju SIA Paula 3 darbinieki.