Noslēgušās velosacensības "Līvānu Velokross 2009"

 

   Ir noslēgušās Līvānu pirmās nopietnākās velosacensības "Līvānu Velokross 2009". Sacensībās kopumā bija piedalījušies 84 dalībnieki, gan vietējie Līvānu Novada iedzīvotāji, gan ciemiņi no kaimiņu novadiem un pilsētām (Jēkabpils, Preiļi). Piedalījās ciemiņi arī no Aizkraukles, Madonas, Rīgas un pat Ventspils. Protams bija arī dažādas organizatoriskas ķibeles un kļūdas, bet kopumā pasākumu var uzskatīt par izdevušos. Ir ielikts kārtīgs pamatakmens, lai šīs sacensības izveidotu par tradicionālām, ikgadējām.

   Vislielākais dalībnieku skaits (36) bija pieteikušies uz 32 km garo "Sporta" distanci vīriešu grupā. Par uzvarētāju kļuva velokomandas "Mežmalas MTB" pārstāvis Aigars Zīmelis no Aizkraukles, kurš saņēma arī SIA "Līvānu Kūdras Fabrika" speciālbalvu - šampanieša pudeli kā ātrākais 32 km distances veicējs.
Otro vietu ieguva Kirils Pogodins no Rīgas "Burusports Team", trešo vietu - Kārlis Smilktens no "TREK veikals" komandas. No Līvānu Novada dalībniekiem visaugstākos rezultātus uzrādīja Jānis Važņevičs (12.vieta), Juris Voitiņš (13.vieta) un Ervīns Mukāns (16.vieta)
   Šajā pašā distancē jauniešu vecuma grupā piedalījās 4 dalībnieki. Par uzvarētāju kļuva Arvils Nuķis no Rīgas. Otro vietu ieguva līvānietis Gunārs Staris, kurš saņēma arī speciālbalvu (SEB MTB 2008.gada Tautas klases līdera krekliņš) kā labākais no Līvānu Novada jauniešiem 32 km distancē, no viena no labākajiem Latvijas velosportistiem Jāņa Ozola. Viens dalībnieks šo distanci nebeidza un vēl viens jaunietis tika diskvalificēts par distances maršruta neievērošanu.
   32 km "Sporta" distancē startēja arī četras sievietes, no kurām 1.vietu ieņēma Inese Zvirgzdiņa no Pļaviņām (komanda "Savējais"), 2.vietu - Anita Vilcāne no Preiļiem un 3.vietu - līvāniete Olga Radionova. Ņemot vērā to, ja no jaunietēm neviena 32 km garajā distancē nestartēja, Olga Radionova saņēma arī speciālbalvu (SEB MTB 2008.gada sporta klases līderes krekliņš) no labākās Latvijas velosportistes Ivandas Eidukas, kā labākā Līvānu novada sieviete 32 km distances veicēja.

   7,2 km garajā "Tautas" distancē 1997.un 1998.gadā dzimušo zēnu grupā, ko var uzskatīt arī par mazo "Sporta" klasi, par uzvarētāju kļuva Kārlis Kazulis no Rīga, bet otro vietu ieguva līvānietis Jānis Škodins. Vēl divi dalībnieki bija kaut kur nomaldījušies un uz startu neizgāja. Savukārt šajā pašā distancē meiteņu grupā startēja tikai viena drosmīgā dalībniece, līvāniete Samanta Stoļerova, kas veiksmīgi beidza distanci un kļuva par uzvarētāju.
   Šīs "mazās Sporta klases" uzvarētāji gan zēnu gan meiteņu grupā saņēma arī labākās Latvijas velokomandas "Rietumu Banka - Rīga" speciālbalvas - sportistu dzēriena pudelītes ar velokomandas simboliku.

   Tie pieaugušie un jaunieši kuri šoreiz vēl nebija sadūšojušies startēt "Sporta" distancē, startēja 7,2 km garajā "Tautas" distancē. Par uzvarētājiem kļuva:
vīriešu vecuma grupā - Juris Upītis no Jēkabpils
sieviešu vecuma grupā - Baiba Upīte no Jēkabpils
jauniešiem - Dagnis Jurgelāns no Ikšķiles
jaunietēm - Sarma Reitere no Salaspils

   Bērnu sacensībās piedalījās 12 zēni un 4 meitenes, un tajās triumfēja līvānieši, zēniem - Matīss Lojāns un meitenēm - Viktorija Maksimčika. Bet kopumā bērnu sacensībās par uzvarētājiem var uzskatīt visus kas sadūšojās piedalīties un apbalvoti ar veicināšanas balvām tika visi drosmīgie!

   Pilns rezultātu apkopojums pieejams te: "Līvānu Velokross 2009" rezultāti

   Biedrības "Veloklubs Līvāni" vārdā vēlētos teikt milzīgu paldies visiem kas piedalījās šajā pasākumā, kā arī milzīgu paldies visiem tiem kas palīdzēja noorganizēt velosacensības, tai skaitā:

Fondam "KNHM" Nīderlande - par sacensību aprīkojuma, konkrēti velokomandas telts iegādes finansējumu.
Līvānu Novada Domei - par visa veida organizatorisko palīdzību un līdzdalību velosacensību balvu fondā.
SIA "Paula 3" - par sarūpētajām saldajām balvām "Sporta" distanču vecuma grupu uzvarētājiem, "Tautas" distanču iuzvarētājiem un visiem bērnu sacensību dalībniekiem, kā arī par dzirdināšanas un ēdināšanas punkta ierīkošanu 32 km garajā "Sporta" distancē.
SIA "Līvānu Kūdras Fabrika", velokomandai "Rietuma Banka - Rīga" un personīgi Ivandai Eidukai, kā arī personīgi Jānim Ozolam - par sarūpētajām speciālbalvām un laba vēlējumiem.

   ... un protams arī visiem Mūsu biedrības velokomandas "Livelo/Balta" dalībniekiem, kuriem šoreiz neiznāca pašiem startēt šajās sacensībās, jo nācās ziedot sevi pasākuma organizēšanā,
   ... un protams arī visiem pārējiem mūsu atbalstītājiem.

Uz tikšanos nākošgad, velosacensībās "Līvānu Velokross 2010" !!!

p.s. Ir milzīgs daudzums fotogrāfiju, līdzko tās tiks sašķirotas un apstrādātas, tā tiks pieejamas visiem interesentiem.
Sekojiet līdzi jaunumiem
www.livelo-team.lv !