MTB Komandu stafete 2016

Svētdien 16.oktobrī, Pļaviņu novada Cigoriņa kalnā norisinājās, biedrību „Veloklubs Līvāni” „Sporta Klubs Skanste” un „Briedis Bedrē Brikšķināja” kopējiem spēkiem organizētās kalnu riteņbraukšanas sacensības „MTB Komandu stafete 2016”. Tās bija komandu sacensības, kur komandu sastāvos varēja pieteikt 3 dalībniekus divās sacensību kategorijās – vīriešu komandu un jauktajā, kuras sastāvā bija jābūt vismaz vienai sievietei. Dalībniekiem, komandas numuru secībā bija jāveic apmēram 9 km garš aplis Cigoriņa kalna apkārtnē.

Sacensībās kopā piedalījās 28 komandas, gan no Latvijas, gan no kaimiņu Lietuvas. Attiecīgi pa kategorijām tās sadalījās līdzīgi, pa 14 komandām gan vīriešu gan jauktajās kategorijās. Pasākums izvērtās aizraujošs, jo intriga par sacensību laureātiem saglabājās līdz pat pēdējiem finiša kilometriem. Stafetes līderi mainījās līdz ar katru no posmiem, bet sevišķi aizraujoša cīņa notika jaukto komandu kategorijā, kurā par uzvarētājiem kļuva sportiskās pļaviņiešu Kaņepēju ģimenes komanda „Iluta nebrauc”. Otrajā vietā ierindojās „eBike Machine MIX”, bet trešajā – riteņbraukšanas skolas „RK-KSSK” jauktā komanda. Savukārt vīriešu komandu kategorijā uzvarēja „eBike Machine” , aiz sevis atstājot „Skanstes” un „MTB Talsi” riteņbraucējus.

Pasākuma apbalvošanas ceremonijā, tika sumināti arī riteņbraukšanas seriāla „LiVelo Kauss kalnu riteņbraukšanā”, kā arī nesen iedibinātā „XCO Open Cup Latvia” 2016.gada kopvērtējuma laureāti.

Pēc oficiālās pasākuma programmas, dalībnieki neformālā gaisotnē varēja pacept desiņas, apspriest stafetes norisi, kā arī parunāt par nākošā, 2017.gada plāniem.


Rezultāti (MTB komandu stafetes sadaļa)
Foto (facebook.com)
Foto (photos.google.com)

Rakstu sagatavoja Dainis Skrūzmanis