Velokross „Sēlijas Pērle”

Pēdējās augusta nedēļas nogalē, 28.augustā, Aknīstes novada Gārsenē norisinājās velokross „Sēlijas Pērle” . Sacensības notika jau ceturto gadu pēc kārtas un šogad tas bija arī trešais, iepriekšpēdējais posms seriālam LiVelo Kauss kalnu riteņbraukšanā.

Kā katru iepriekšējo gadu, arī šogad sacensību trasi veidoja mūsu kluba gārsenieši Juris un Māris Brakovski kā arī citi vietējie riteņbraukšanas atbalstītāji. Šogad trasei klāt ir gājušas vēl divas jaunas, interesantas un tehniskas cilpas, kas sacensības padarīja vēl aizraujošākas un arī smagākas. Kopā sacensībās piedalījās 140 dalībnieki, kuri startēja sev atbilstošajās vecuma grupās bērnu sacensībās vai 10 km garajā velokrosa trasē. 125 dalībnieki laimīgi sasniedza finišu, bet 15 dalībniekiem dažādu, gan fizisku gan tehnisku iemeslu dēļ finišu sasniegt neizdevās.

Velokrosā, savās vecuma grupās par uzvarētājiem kļuva velokomandas „Skanste” riteņbraucēji Enia Kaņepēja, Valdis Ukins un Aivars Bardovskis, mūsu kaimiņvalsts Lietuvas riteņbraucēji Guste Burneikaite (klubs SK „Snaige”) un Lukas Krivickas (klubs Antaris Team), kā arī Vija Frīda no Daugavpils (tūrisma klubs „Sniegpulkstenīte”), Rīgas Riteņbraukšanas skolas audzēknis Arvo Godiņš, velokomandas „Ebike Machine” riteņbraucējs Konstantīns Smotrovs kā arī uzcītīgā un neatlaidīgā Rita Latkovska no Varakļāniem. Trases mājiniekiem, LiVelo / BTA komandas dalībniekiem pie uzvarām savās vecuma grupās tikt neizdevās, bet komandas dalībnieki nostartēja ļoti stabili, gūstot vairākas vietas uz goda pjedestāliem un komandu vērtējumā iegūstot otro labāko punktu summu aiz gulbeniešu velokomandas „VeloRīts Gulbene”

LiVelo Kausa kopvērtējumā pēc aizvadītajiem 3 posmiem līderu godā vīriešu vecumu grupās ir izvirzījušies:
Zēni 12-15 g.– Mārtiņš Romanovskis (Ogre)
Jaunieši 16-19 g.– Renārs Vanags (LiVelo / BTA)
Vīrieši 20-40 g.– Kaspars Beitāns (VeloRīts Gulbene)
Seniori 41-50 g.– Valdis Ukins (Skanste)
Veterāni 51 + g.– Aivars Bardovskis

Savukārt sieviešu grupās:
Meitenes 12-15 g. – Lāsma Elza Vaivode (Vellapēda / Riteņvasara)
Jaunietes 16-19 g. – Anastasija Sapožņikova (SK Snaige)
Sievietes 20 + g. – Vija Frīda (TK Sniegpulkstenīte)
Senjoras 41 + g. – Rita Latkovska (Varakļāni)

Komandu kopvērtējumā līderpozīcijas saglabā sporta klubs „Skanste”, otrajā vietā – LiVelo/ BTA bet trešajā vietā tūrisma klubs „Sniegpulkstenīte” no Daugavpils

LiVelo Kausa kopvērtējumā vēl viss var kardināli mainīties, jo rezultātā vērā tiek ņemta 3 labāko sacensību punktu summa, tāpēc nākamais seriāla 4.posms būs iespēju laiks tiem, kuri kautkādu iemeslu dēļ nepiedalījās vai nefinišēja kādā no iepriekšējiem posmiem.

Uz tikšanos Kūku MTB maratonā, svētdien 18.septembrī!


Rezultāti un reitinga punkti:
Velokross "Sēlijas Pērle
Kopvērtējums

Bildes no velokrosa „Sēlijas Pērle” norises vietām:
drive.google.com
onedrive.live.com
facebook.com
facebook.com

Rakstu sagatavoja Dainis Skrūzmanis