LiVelo Kauss kalnu riteņbraukšanā 2016

Šajā 2016.gadā biedrība "Veloklubs Līvāni" sadarbībā ar citām reģionālajām biedrībām, vietējo novadu pašvaldībām, riteņbraukšanas entuziastiem un citiem atbalstītājiem, plāno noorganizēt Latvijas vēsturē pirmo vairākposmu kalnu riteņbraukšanas sacensību seriālu Latgales un Sēlijas reģionā – LiVelo kausu kalnu riteņbraukšanā.

Perspektīvā Iecerēts šo seriālu iedibināt kā ilgtermiņa projektu, ar laiku mainot un pievienojot klāt arvien jaunas riteņbraukšanas sacensību vietas, pamazām aptverot visu Latgales un Sēlijas reģionu, kā arī iespējams ... sadarbībā ar Lietuvas pierobežas veloaktīvistiem paplašinoties arī Lietuvā.

Šogad LiVelo kauss ir ieplānots kā 4.posmu seriāls no kuriem divi posmi tiks organizēti tuvinoties riteņbraukšanas maratona (XCM) un divi - tuvinoties riteņbraukšanas krosa (XCO) formātiem. Trīs no šiem posmiem jau daudziem riteņbraucējiem būs vairāk vai mazāk pazīstami, jo jau organizēti vairākus gadus pēc kārtas, bet viens pilnīgi jauns, pilnīgi jaunā, unikālā kalnu riteņbraukšanai piemērotā reģionā.

1.posms (XCM) „Līvānu MTB Maratons 2016” 16.07.2016., Līvāni

Šīs jau būs astotās velosacensības Līvānos, kuras notikušas gandrīz katru gadu. Arī tāpat, kā pagājušajā gadā, riteņbraucējiem tiks piedāvātas divas distances, katra vienā aplī: Maratona distance 50-60 km garumā un Pusmaratona distance 25-35 km garumā. Trase, tāpat kā iepriekšējos gadus, pārsvarā vedīs caur Steķu silu. Tā tiks veidota maksimāli interesanta, izmantojot katru iespējamo grīvīti, smiltiņu vai dublīti. Kā interesants jaunums šogad ir paredzētais starts un finišs nevis Līvānu nomalē, bet gan pilsētas centrā! Tas noteikti pasākumam piedos vēl nebijušu un interesantu odziņu.

2.posms (XCO) „Kūku Velokross 2016" 23.07.2016., Kūku pag., Krustpils nov.

Šogad šis riteņbraukšanas krosa pasākums tiks organizēts otro gadu pēc kārtas. Tāpat kā pagājošo gadu, šī būs fiziski smaga un interesanta trase apmēram 5 km garumā, kur dalībniekiem atkarībā no vecuma grupas būs jāveic no 1 līdz 5 apļiem. salīdzinot ar pagājušo gadu klāt būs nākušas divas jaunas, interesantas cilpas :) Un tāpat kā pagājušā gadā jūs trasē lepni gaidīs "Karaļa kalns", kurš pagājušajā gadā pa spēkam bija vien retajam.

3.posms (XCO) „Velokross Sēlijas Pērle 2016” 28.08.2016., Gārsene, Aknīstes nov.

Jau kārtējo, 4.gadu pēc kārtas vietējie Gārsenes veloaktīvisti aicinās visus īsta MTB cienītājus aizraujošajās un interesantajās Gārsenes dabas parka takās. Takās, kuras par ievērības cienīgām ir atzinuši ne tikai daudzie Latvijas riteņbraucēji, bet arī Lietuvas labākie riteņbraucēji, kā piemēram Lietuvas XCO nacionālā čempionāta uzvarētāji Šarūnas Pacevičius un Domas Manikas, kā arī sieviešu 2015.gada XCO vicečempione Silvija Latožaite ... kuri nu jau divus gadus pēc kārtas ir no Gārsenes troņa negāzti karaļi, un diemžēl ... no Latvijas vismaz pagaidām vēl nav zināms neviens riteņbraucējs kurš būtu spējīgs sastādīt viņiem kaut skatu uz konkurenci. Varbūt šajā gadā atradīsies kāds bāleliņš kurš būs spējīgs gāzt šos no troņa.

4.posms (XCM) „Kūku MTB Maratons 2016” 18.09.2016., Kūku pag., Krustpils nov.

Visbeidzot, septembrī atgriezīsimies Krustpils novada Kūkās lai startētu LiVelo Kausa pēdējā posmā "Kūku MTB maratonā" kurš savukārt būs pirmais starts vienā no Latvijas interesantākajām, smagākajām un aizraujošākajām MTB trasēm! Lai gan es parasti skeptiski izsakos par "kalniem" Latvijā ... tad te tiešām būs KALNI!!! ... vēl jāpadomā, varbūt pāris jāmet ārā. Riteņbraucējiem tiks piedāvātas divas distances, kur katra izveidota vienā aplī. 50-60 km Maratona distance un 25-35 km Pusmaratona distance.

Te pieejams LiVelo Kauss MTB 2016 Kopvērtējuma NOLIKUMS Sekojiet līdzi šim tematam kur laika gaitā visi tiks informēti gan par atsevišķo posmu nolikumiem, gan jebkuru citu informāciju šī MTB seriāla sakarā.
Veiksmīgus startus 2016.gada sezonā!