A.Pizika kausa velokrosā 6. posms Valmierā

15. novembrī Valmierā norisinājās A.Pizika kausa posms cyclocros jeb tradicionālajā velokrosā. Velokrosa trase bija izveidota vienā no Valmieras parkiem un bija veidota kā klasiska ciklokrosa trase, kur dabīgā reljefa trūkums tika aizstāts ar mākslīgiem šķēršļiem (dēļiem kuriem jālec pāri - kas mācēja tie leca nenokāpjot no riteņa, trepēm pa kurām ritenis jānes rokās jo uzbraukt nevar, daudziem maziem, bet stāviem un dubļainiem kāpumiem un nobraucieniem).

LiVelo pārstāvēja Kristiāns Lipskis, Kaspars Lipskis un Rinolds Skirjus. Kristiāns kategorijā 3, jeb zēni līdz 12 gadu vecumam burtiskā nozīmē izkapāja 3. vietu sacensību laikā pakāpdamies no 5. vietas, bet sacensību nolikuma īpatnību dēļ (ja ritenis nav aprīkots ar šaurām līdz 1,35 collām platām riepām, dalībnieki ar platākām riepām ieņem vietas uzreiz aiz pēdējā šauro riepu īpašnieka) izcīnija 6. vietu. Bet tika iegūta vērtīga pierdze un apziņa, ka var cīnīties kā līdzīgs ar līdzīgu ar sava vecuma labākajiem braucējiem jo 1. un 2. vieta nekur tālu nebija.

Open, jeb atvērtajā klasē (ar jebkādiem divriteņiem bez riepu platuma ierobežojuma) uz starta stājās Rinolds Skirjus un Kaspars Lipskis. Diemžēl Rinoldam cīņa beidzās jau otrajā aplī (caura riepa), bet Kaspars nocīnijās līdz galam un Open 2 kategorijā (vīrieši 40 gadi un vecāki) jau otro reizi šī seriāla ietvaros kāpa uz goda pjedestāla 3. pakāpiena zaudējot tikai vietējiem Valmieras braucējiem.

Sīkāka informācija un rezultāti: velokross.eu, vairāk bildes apskatāmas xc.lv sadaļā "Pizika kauss (foto)"

Rakstu sagatavoja Kaspars Lipskis