Kūku Velokross 2015

25. jūlijā Krustpils novada Kūku pagastā pie Vecās Sūnu pamatskolas pirmo reizi norisinājās "Kūku Velokross 2015". Pasākumu organizēja biedrība ‘’Daugavas Pārupieši’’ ar biedrības "Veloklubs Līvāni" un Krustpils novada domes atbalstu. Līdz ar to piedalījās arī samērā kupls kluba braucēju skaits. Dalību ņēma arī vietējie un kaimiņpilsētu iedzīvotāji, kā arī daži sporta cienītāji no Lietuvas.

 

Velokrosa trase veda pa meža ceļiem un šaurām un līkumotām taciņām, kuras ik pa brīdim uzveda augstos un ne tik augstos pakalnos. Trases viena apļa garums – 5 km. Un atkarībā no vecuma grupas sporta cienītājiem bija jāveic 1, 3 vai 5 apļi.

Starts un finišs notika stadionā, kurā pašreiz notiek šķēršļu joslu veidošana militārajām apmācībām. Trases ‘’odziņas’’ bija divas – augstais ‘’kalns’’, kurā ne katrs spēja uzmīt un arī tramplīns, iebraucot stadionā, lai dotos uz nākamo apli vai finišēt.

Jauniešu vecuma grupā, veicot 3 apļus, 1.vietu ieguva Austris Bogdanovs. Velokluba jaunietes arī priecēja – 1.vietu izcīnīja Sindija Streņģe, 2.vieta – Solvitai Latkovskai. Sieviešu grupai arī nācās 3 trīs reizes izbaudīt tramplīnu un 1.vietu ieguva Linda Gevaļa, 2.vieta – Inese Šukeviča. Uz pjedestāla otrā pakāpiena kāpa arī Renārs Valdonis, nobraucot 5 apļus vīriešu grupā. Senioru grupā 2.vietu izcīnīja Aivars Ukins. Savukārt veterānu goda pjedestāls bija ‘’zaļš’’, jo visas trīs vietas pienācās "liveliešiem’’ – 1.vieta – Juris Kuzņecovs, 2.vieta – Jānis Rutkups, 3.vieta – Leonīds Valdonis.

Interesantas bija arī 3 speciālās nominācijas. Viena no tām – “Kūku Velokross 2015 Kalnu Karalis”. Izvēlētajā stāvajā kalnā dalībniekiem vajadzēja uzbraukt pēc iespējas vairākas reizes. Un no visiem dalībniekiem, kuri kopsummā šķērsli pārvarēja vairāk kā 150 reizes, pilnībā, nenokāpjot no divriteņa, tika uzbraukts vien 8 reizes. To pieveica tikai 4 dalībnieki – Markuss Herbsts, Juris Kuzņecovs, Austris Bogdanovs un Aleksejs Vorotincevs no Daugavpils, kurš uzbraucot kalnā trīs reizes un uzrādot ātrāko laiku, kļuva par Kūku Velokrosa 2015 Kalnu Karaļa kausa īpašnieku. Nominācijā "Jaunākais dalībnieks’’ specbalvu ieguva Samanta Sonora un "Vecākais dalībnieks" Valdis Garjānis.

Būtu interesanti arī nākamajā gadā izbaudīt cilpoto trasi, it sevišķi jau tādēļ, ka tiek plānots pagarināt trases apli līdz 8 km.

Jāsaka paldies pavārēm par gardo zupu un sulīgiem augļiem. Un paldies īstiem atbalstītājiem, kuri mudināja no kabatas izvilkt kripatiņu izturības, mazliet spēka un sauju ar veiksmi.

Sacensību rezultāti:

Foto: