Līvānu MTB Maratons 2015 noslēdzies

2015.gada 18.jūlijā Līvānos tika dots starts kalnu riteņbraukšanas jeb MTB maratonam. Dalībniekiem atbilstoši savai vecuma grupai bija iespēja piedalīties 46 km garajā Maratona distancē, 27 km garajā Pusmaratona distancē vai gandrīz 2 km garajā Bērnu sacensību distancē. Šogad riteņbraukšanas sacensības pulcēja vairāk kā 150 dalībniekus gan no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem, gan arī no kaimiņvalsts Lietuvas. Tas ir riteņbraucēju, sacensību dalībnieku rekordskaits Līvānos visā sacensību pastāvēšanas vēsturē. Vairākiem dalībniekiem dažādu iemeslu dēļ neiznāca finišēt. Dažiem bija tehniskas problēmas, sarautas ķēdes vai pārdurtas riepas, savukārt citi kļūdījās trases marķējumā.

 

46 km garo maratona distanci veica 75 dalībnieki. Kopumā maratonā dominēja Pļaviņu puses riteņbraucēji, kas arī guva uzvaras trīs no četrām distances vecuma grupām. Vīriešu grupā uzvarēja pļaviņietis Raimonds Brics no komandas „Baltijas Grants”, senioru grupā pļaviņietis no komandas „Skanste” – Dzintars Kaņepējs, bet veterānu grupā pļaviņietis – Aivars Bardovskis, arī komandas „Skanste” pārstāvis. Tikai Maratona distances sieviešu grupas kauss aizceļoja uz citu pilsētu – Jēkabpili, ko izcīnīja Laima Brūklene no riteņbraucēju komandas „APU”. Šīs sacensības bija arī kā pašu sacensību organizētāju, biedrības „Veloklubs Līvāni” riteņbraucēju komandas „LiVelo/BTA” iekšējais čempionāts, kur katrā grupā tika atsevišķi vērtēti LiVelo pārstāvošie dalībnieki. Te maratona 46 km distances vīriešu vecuma grupās labākie attiecīgi bija Renārs Valdonis (Preiļi), Aivars Ukins (Aglona) un Jānis Rutkups (Talsu novads), bet maratona sieviešu grupā „LiVelo/BTA” komanda pārstāvēta nebija.

Pusmaratona 27 km garo distanci kopā veiksmīgi veica 46 dalībnieki. Te sieviešu un vīriešu jauniešu un zēnu grupās triumfēja mūsu komandas „LiVelo/BTA” pārstāvji. Pirmās vietas attiecīgi izcīnot Sindijai Streņģei (Salas novads), Austrim Bogdanovam (Aglona) un Sandim Kornijenko no Daugavpils. 2003.līdz 2000.gadam dzimušo meiteņu grupā uzvarēja pļaviņiete Enia Kaņepēja, bet labākā no LiVelo komandas bija Solvita Latkovska (Varakļāni). Pusmaratona sieviešu grupā uzvarēja līvāniete Baiba Baško aiz sevis par apmēram minūti atstājot labāko „LiVelo/BTA” komandas braucēju Evitu Bausku no Viesītes, bet vīriešu iesācēju grupā uzvarēja Ingus Znotiņš no Jēkabpils.

Bērnu sacensībās kopā piedalījās 25 dalībnieki ka atbilstoši savam vecumam bija sadalīti 4 grupās, pa divām zēnu un pa divām meiteņu. Te gandrīz pilnībā triumfēja „LiVelo/BTA” jaunie dalībnieki Anna Gabriela Skrūzmane (Līvāni), Mareks Jaudzems (Viesīte) un jēkabpilieši Kristiāns un Katrīna Lipski.

Pilni sacensību rezultāti apskatāmi te:

Paldies visiem riteņbraucējiem par līdzdalību! Tāpat paldies arī visiem pasākumā iesaistītajiem organizatoriskajiem palīgiem!

Fotoapskatu par pasākumu var apskatīt:

Protams sevišķa pateicība pasākuma atbalstītājiem un sponsoriem!

Līvānu Novada Domei un personīgi Mārītei Vilcānei – par ilggadējo organizatorisko atbalstu un balvu fondu. Apdrošināšanas sabiedrībai BTA un personīgi Andrejam Bondarevam – par ilggadējo sadarbību un finansiālo atbalstu. SIA „Paula 3” un personīgi Diānai Vanagai – par tradicionālajām saldajām balvām SIA „Maxima Latvija” un personīgi Justīnei Rudai – par atbalstu dzirdināšanas un ēdināšanas punkta ierīkošanā. Reklāmas studijai „Vērtīgs” un personīgi Raivim Pavlovičam – par dalībnieku numuru un starta finiša baneru izgatavošanu. SIA „Kanti” un personīgi Aināram Kalvānam – par starta, finiša konstrukciju izgatavošanu un palīdzību sacensību trases sagatavošanā. SIA „Līvānu Kūdras Fabrika” un personīgi Jurim Romanovskim – par palīdzību sacensību trases sagatavošanā. SIA „Līvānu Mežizstrādes Sabiedrība” un personīgi Jānim Antuzevičam – par palīdzību trases marķējuma izveidē.

Uz tikšanos nākošajā 2016.gadā!