Uz Tukumu pēc smukuma (SEB MTB maratona 7. posms)

28.septembrī Tukumā tika aizvadīts Latvijas lielākā kalnu divriteņu maratona SEB MTB 2014. gada sezonas noslēdzošais posms. Iespējams, ka sakarā ar rudenīgajiem laika apstākļiem, trīs dažādajās distancēs startēja salīdzinoši neliels dalībnieku skaits, tomēr uz starta līnijas stājās vairāk nekā tūkstots riteņbraucēji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Līvānu velokluba dalībnieki startēja viskuplāk pārstāvētajā, nepilnus 40 kilometrus garajā Virši-A distancē, kurā bija iekļauti gan grantētie ceļi, gan šaurās meža takas, gan tehniski, smilšaini nobraucieni, gan ūdens šķēršļi. Uzvaru šajā distancē guva mājinieks Jānis Ozols, otrais finišēja Jānis Bērziņš un trešais Nauris Zviedris. No kluba braucējiem tikai ar 30 sekunžu pārsvaru pār otro veiksmīgāko LiVelo braucēju Edgaru Lindenbergu, ātrākais bija Viesturs Dille (rezultāts 01:42:22). Neskatoties uz to, ka ļoti lielai daļai seriāla dalībnieku salīdzinoši tehniskā un paugurotā trase nesolīja uzlabojumus kopvērtējumā, tomēr veiksmīgs starts kluba braucējiem Aleksandram Kornijenko, Rinoldam Skirjus, Valdim Cakulam, Aināram Kalvānam un Vilnim Streņģim ļāva uzlabot pozīciju arī šajā ieskaitē.

Uz pjedestāla trešā pakāpiena 2003. un 2002. gadā dzimušo junioru grupā kāpa komandas dalībnieks Sandis Kornijenko un mājās devās ar izcīnīto kausu par trešo vietu arī kopvērtējumā. Posmā iegūta trešā vieta 2004. un 2005. gadā dzimušo grupā arī Kristiānam Lipskim.

Arī jaunajā sezonā gaidīsim aizraujošas trases un komandas dalībnieku panākumus šajā MTB seriālā!

Rezultāti: IJSA