Eiropas mobilitātes nedēļa Līvānos

Aizvadītā nedēļa no 16.līdz 20.septembrim Līvānos tika aizvadīta Eiropas Mobilitātes nedēļas zīmē. Šajā laika posmā notika daudz dažādas veselīgu un sportisku dzīvesveida rosinošas aktivitātes. Ceļu satiksmes noteikumu iepazīšana mazākajiem bērniem, akcijas „uz skolu un uz darbu ar velosipēdu”, ekskursijas un citas atrakcijas un sacensības.

 

Mobilitātes nedēļa noslēdzās sestdien ar dažādām aktivitātēm pie Latgales Mākslas un Amatniecības centra. Šo aktivitāšu organizēšanā savu roku pielika arī „LiVelo” komanda, noorganizējot nelielas bet interesantas velosacensības.

Sacensību trase tika izveidota vienā 1,4 km garā aplī, kur dalībniekiem atkarībā no vecuma bija jāveic 1, 2, 3 vai 5 apļi. Vismazākie, bērni līdz 10 gadu vecumam, devās 1 apļa distancē, kur vislabāko rezultātu uzrādīja Rolands Lauska, finišējot pēc 4 minūtēm un sešām sekundēm, aiz sevis atstājot Arvilu Ludbāržu, un vislabāko no meitenēm - Annu Gabrielu Skrūzmani. Sievietēm un jauniešiem līdz 17 gadu vecumam bija jāveic 2 apļi. Šajā distancē savās vecuma grupās uzvaras izcīnīja Mārcis Čevers, Estere Kraukle un Ilona Agejeva. Uz 3 apļu distanci, kurā paredzēts bija piedalīties vīriešiem no 17 gadu vecuma, diemžēl nebija pieteicies neviens interesents.

Velokrosa „nagla” protams bija „Elites” grupas starts 5 apļu distancē. Arī distance bija nedaudz izmainīta, pievienojot trīs jaunas, nebrauktas un tehniski sarežģītākas cilpas. Šis starts bija vairāk tāds kā paraugdemonstrējums tiem, kas īsti nezin, kas ir kalnu divriteņu jeb MTB trases un sacensības. Šajā braucienā piedalījās tikai pieredzējušie mūsu „LiVelo / BTA” komandas braucēji. Spriežot pēc skatītāju intereses un ovācijām, ar kurām katrā aplī tika sagaidīti riteņbraucēji, sacensības patiešām izvērtās gana interesantas. 1.vietu sieviešu grupā izcīnīja Linda Gevaļa no Rēzeknes, bet vīriešu grupā pats sacensību organizators un šī raksta autors – Dainis Skrūzmanis. 2.vietā – Valdis Cakuls, 3.vietā – Ainārs Kalvāns. Uzvarētāja distances veikšanas laiks – 20 minūtes un 46 sekundes.

Spriežot pēc visu dalībnieku smaidīgajām sejām pēc finiša, pasākums liekas ka bija izdevies. Arī trase, lai gan nebija gara, tomēr bija gana grūta un interesanta, tāpēc noteikti šāds pasākums būtu jāatkārto nākamajā 2015.gadā!

Sacensību rezultāti: pdf

Bildes: autors Marika Rudzīte - Griķe

Video: Vidusdaugavas TV sižets