Līvānu Velokross 2014 ir noslēdzies

19.jūlijā tika dots starts kārtējām, ikgadējām, jau par tradicionālām kļuvušajām velosacensībām „Līvānu Velokross 2014”. Kā katru gadu arī šogad sacensības notika Līvānu novada svētku ietvaros. Katrs interesents varēja doties sev atbilstošajā distancē, 39 km garajā „Sporta” distances aplī, 7 km garajā „Tautas” distancē un gandrīz 2 km garajā „Bērnu” distancē.

Arī šogad sacensības pulcēja kuplu dalībnieku skaitu no dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām. Kopā uz starta stājās 103 dalībnieki, no tiem lielākā daļa, 56 dalībnieki devās „Sporta” distances aplī, 23 dalībnieki veica 4 „Tautas” distances apļus, bet 24 dalībnieki piedalījās „Bērnu” sacensībās.
„Sporta” distancē labāko laiku uzrādīja un uzvaru, sīvā cīņā ar iepriekšējā gada uzvarētāju Vieturu Lejiņu, distances vērtējumā izcīnīja Rūdolfs Kļaviņš no Madonas, komandas „Mežmalas MTB” pārstāvis.

Savukārt godpilnajā trešajā vietā ierindojās „LiVelo / BTA” komandas pārstāvis Aivars Ukins

Savukārt, sieviešu konkurencē par uzvarētāju distances vērtējumā kļuva daugavpiliete, biedrības „TK Sniegpulkstenīte” pārstāve Vija Frīda, aiz sevis atstājot mālpilieti Rimu Zvirbuli un „LiVelo / BTA” komandas pārstāvi Sindiju Strenģi no Salas novada.
Atsevišķi pa vecuma grupām „Sporta” distancē labus panākumus guva un uzvaras izcīnīja komandas „LiVelo / BTA” dalībnieki: zēnu grupā Guntis Džeriņš no Preiļiem, jauniešu grupā Austris Bogdanovs no Aglonas, jaunietēm – Sindija Streņģe no Salas novada un senioru grupā – Aivars Ukins no Līvāniem. Sieviešu un vīriešu grupās pirmās vietas izcīnīja jau iepriekš minētie distances vērtējuma uzvarētāji – Rūdolfs Kļaviņš un Vija Frīda, senjoru grupā Rima Zvirbule, bet vīriešu veterānu grupā – Juris Broks no Viļānu novada
Tiem kas vēl nebija gatavi mest izaicinājumu garajai „Sporta” distancei, spēkos mērojās stipri īsākajā „Tautas” distancē. Tas gan nenozīmēja ka cīņas bija mazāk spraigas! Zēnu grupā uzvarēja „LiVelo / BTA” jaunās paaudzes pārstāvis Sandis Kornijenko no Daugavpils, kurš starp citu, bija paspējis jau izcīnīt uzvarētāja titulu „Bērnu” sacensībās. Meiteņu grupā labākā bija Samanta Sonora Kalniņa no Jēkabpils. Vīriešu grupā – Juris Macijevskis no Ilūkstes novada bet Sieviešu grupā – Līga Lejiņa no Carnikavas.
Priecēja kuplais skaits bērnu sacensību dalībnieku! Te atkal labus rezultātus uzrādīja „LiVelo / BTA” jaunā paaudze, Sandis Kornijenko, Kristiāns Lipskis un Anna Gabriela Skrūzmane, izcīnot pirmās divas vietas zēnu grupā un trešo vietu meiteņu grupā. Trešajā vietā zēnu grupā palika līvānietis Nikita Bondarevs, bet meiteņu grupā pirmās bija Samanta Kalniņa no Jēkabpils, bet otrā – Katrīna Ķīse no Ilūkstes

Līvānu Velokross bija arī kā Līvānu novada čempionāts MTB. Līdz ar to, tika noskaidroti arī labākie riteņbraucēji starp Līvānu novada iedzīvotājiem. Vīriešu grupā par Līvānu novada čempionu kļuva Aivars Ukins, aiz sevis atstājot Jāni Vežņeviču un Andreju Bondarevu. Diemžēl, sieviešu grupā šogad neviena novada iedzīvotāja nepieteicās un līdz ar to čempiones vakance palika nepiepildīta.

Domāju ka pasākums bija godam izdevies, un uz tikšanos nākošajā gadā! Līvānu Velokrosā 2015!