Līvānu Velokross 2013

Šogad 20. jūlijā Līvānu pilsētas svētku ietvaros norisinājās tradicionālais velokomandas „LiVelo” rīkotais Līvānu Velokross 2013. Uz startu pilsētas stadionā pulcējās braucēji no Līvāniem, Aglonas, Siguldas, Ādažiem, Mārupes, Rīgas, Preiļiem un citām Latvijas pilsētām. Laikapstākļi braukšanai bija piemēroti, tikai traucējis vējš, kas, pēc kāda dalībnieka domām, bijis iemesls, kāpēc spēks beidzās ātrāk.

Tika piedāvātas 3 distances, kurās piedalījās 84 sportisti, tai skaitā 33 no komandas „LiVelo/ BTA”. 31 km „Sporta” distancē startēja 47 dalībnieki, 7 km „Tautas” distancē- 16, bet 1,7 „Bērnu” distancē- 21 dalībnieks.

 

„Sporta” distances uzvarētājs bija Xsports Cycling Team komandas dalībnieks Viesturs Lejiņš, taču tikai 3 sekundes vēlāk finišā ieradās komandas „Garām Ejot- Aizkraukle” pārstāvis Aigars Zīmelis. Šajā distancē no komandas „LiVelo/ BTA” vislabāk veicās agloniešiem- Aivaram Ukinam (kopvērtējumā 5.), iebraucot finišā 1 minūti un 5 sekundes pēc līdera, Austrim (kopvērtējumā 6.) un Mārtiņam (kopvērtējumā 7.) Bogdanoviem.

 

31 km „Sporta” distancē 1998.- 2001. gadā dzimušo meiteņu konkurencē komandas „LiVelo/ BTA” dalībniece Ilva Valdone izcīnīja pirmo vietu, apsteidzot dalībnieci no Varakļāniem par 13 minūtēm. Kā arī 1993.- 1969. gadā dzimušo sieviešu konkurencē Zane Zepa izcīnīja 2. vietu, no grupas līderes atpaliekot par 2 minūtēm. 1993.- 1973. gadā dzimušo vīriešu grupā kā labākais komandas „LiVelo/ BTA” braucējs Mārtiņš Bogdanovs finišā ieradās piektais, Roberts Brēde- 6., taču Viesturs Dille uzrādīja 7. labāko rezultātu. 1972.- 1964 gadā dzimušo senioru grupā 10 sportistu konkurencē Aivars Ukins izcīnīja pirmo vietu.

 

 7 km „Tautas” distancē pirmo vietu dalīja līvānieši Kaspars Utkins un Salvis Ivanovs, finišā iebraucot reizē un tikai pēc 1 minūtes un 24 sekundēm sagaidīja 3. ātrāko braucēju Arti Miltu.

 

7 km „Tautas” distances 1997+ gadā dzimušo sieviešu grupā Inese Darbiniece atpalika no grupas līderes Žannas Stepānes un izcīnīja 2. vietu.

1,7 km „Bērnu” distancē ātrākais bija Sandis Kornijenko no komandas „Timberlit”, taču trasē par vietām cīnījās arī 7 komandas „LiVelo/ BTA” varošie bērni. Vislabāk veicās Kristiānam Lipskim (kopvērtējumā 3.) un Andim Kalvānam (kopvērtējumā 5.).

2002+ gadā dzimušo bērnu konkurencē Kristiāns Lipskis izcīnīja 3. vietu, taču 2002+ meiteņu konkurencē Madara Liepniece finišā ieradās pirmā.

Rezultāti: Pa grupām; Pa distancēm

Foto: mikus.lv; Roberts; Juris

Paldies par līdzdalību, tiekamies nākamajā gadā atkal Līvānos!